Site içeriğiSayfayı yazdırİletişim kur

Arama & Bulma

Alevi İslam inancı, bilgisi, hz. Muhammed tarafından vasiyet edilen Kuran-ı Kerim ve Ehli Beyt'e dayanmaktadır.

Ehli Beyti'in 12 imamları tarafından aktarılan hz. Muhammed'in hadisleri ışığı altında yol alınır.

İslam dini Alevidir. İslam dini Ehli Beyt'in velayetidir. Alevi İslam bilgisinin özü marifet ve hakikattir. Merkezinde insan sevgisi ve değeri yer alır. Zulme ve zalimlere karşıdır. İlme, Adalete, sevgiye, güzelliğe, kardeşliğe, beraberliğe, paylaşmaya, dayanışmaya, yardımlaşmaya, hoşgörüye ve geri kalan tüm iyi değerlere, sıfatlara bağlıdır. Bu gibi değerlere tutkun olan Alevilerin en eski ve ilk dönemin yazılı eserleri ile bu sitemizde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz, bu kutsal işi bilimsel bir nitelikte yapmaktır.

Hz. Muhammed , Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, buyurdu ki:

“ İçinizde değeri biçilmez iki emanet bırakıyorum. Allah’ın kitabı (Kuran’ı) ve zürriyetim olan Ehli Beytimi. İkisine tutunursanız asla doğru yoldan çıkmıyacaksınız. İkisi kıyamet gününe kadar, (kevser) havuzun başıucunda bana varana dek asla birbirinden ayrılmıyacaklar. Ehli Beytime karşı tutumunuzdan dolayı Allah’ın azabını hatırlatıyorum, Ehli Beytime karşı tutumunuzdan dolayı Allah’ın azabını hatırlatıyorum, Ehli Beytime karşı tutumunuzdan dolayı Allah’ın azabını hatırlatıyorum !!!”  (Sahih hadis-i şerif).

Hz. Muhammed , Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, buyurdu ki:

“ Ehli Beytim içinizde Nuh aleyhisselamın gemisi gibidir. Gemiye binen kurtulur ve gemiye binmeyen boğulur, ölür !!!”  (Sahih hadis-i şerif)

Hz. Muhammed , Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, buyurdu ki:

“ Ehli Beytim, İsrailoğulları’nın selamet kapısı gibidir. Her kim o kapıdan içeri geçerse mümin olur ve her kim dışında kalırsa kafir olur.” (Sahih hadis-i şerif)

Hz. Muhammed, Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, buyurdu ki:

“ Âl-i Muhammed’e salavat (dua) edilmeden yapılan dualar kabul olmaz !!!” (Sahih hadis-i şerif)

 Hz. Muhammed, Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, abasının (hırkasının) altına hz. Ali, hz. Fatime, hz. Hasan ve hz. Huseyn’i alarak şöyle buyurdu:

“ Ey Allah’ım ! Bunlar benim Ehli Beytim ve seçkinlerimdir. Onlardan her türlü pisliği gider ve onları tertemiz kıl !!!” (Sahih hadis-i şerif)